LETNÉ SHAKESPEAROVSKÉ SLÁVNOSTI 2020
KONCERT SHAKESPEARE
Veľmi významnou zložkou inscenácii naštudovaných pre Letné shakespearovské slávnosti je hudba. Nikdy sme si cestu nezjednodušovali použitím hudobného výberu, hudba a skladby v každej našej inscenácii sú originálom v podaní hercov predstavení.

U Shakespeara bol každý herec okrem herectva zdatný aj v ďalších umeleckých profesiách, ktoré vyšli z divadla a dnes existujú ako samostatné javiskové tvary. Spev nesmel chýbať v žiadnej inscenácii. V zmysle tohto Shakespearovho pravidla je zostavená aj naša herecká a spevácka kapela.

SHAKESPEARE KONCERT je autorský divadelno - koncertný program skladieb, archívnych video záznamov a hereckých výstupov z našich inscenácií. V predstavení sa vrátime k skladbám z Oko za oko – hudba Marián Čekovský , Večer trojkráľový alebo Čo len chcete, Komédia omylov a Romeo a Júlia – hudba Róbert Mankovecký, Kupec benátsky – prvá premiéra LSS Slovensko a Dvaja páni z Verony - hudba Peter Mankovecký. Súčasťou netradičného projektu budú aj po prvý krát zhudobnené Sonety Williama Shakespeara a herecké výstupy z našich predstavení, napríklad legendárne výstupy Podpicha a Pozorka z Dvoch pánov z Verony ( Ľuboš Kostelný, Tomáš Grega), ale aj z Antónia a Kleopatry a z Othella ( Ľuboš Kostelný, Daniel Žulčák) a Shakespearove sonety v podaní Davida Hartla.

HERECKÁ KAPELA

Meno: Vojtech Geleta

Meno: Tomáš Grega

Meno: David Hartl

Meno: Ľuboš Kostelný

Meno: Róbert Mankovecký

Meno: Alena Pajtinková

Meno: Vladislav Plevčík

Meno: Daniel Žulčák

INSCENAČNÝ TÍM

Meno: Ľubomír Feldek

Meno: Róbert Mankovecký

Meno: Janka Zednikovičová

Letné
Shakespearovské
Slávnosti 2020
Agentúra JAY production s.r.o.
Odeská 8, 821 06 Bratislava
www.wshakespeare.sk
shakespeare@wshakespeare.sk
Copyright © Agentúra JAY production s.r.o. | webdesign Graphic Solutions s.r.o.
Kontaktujte nás v prípade otázok alebo problémov s prezeraním našich stránok