LETNÉ SHAKESPEAROVSKÉ SLÁVNOSTI 2024
LETNÉ SHAKESPEAROVSKÉ
SLÁVNOSTI 2024
KLAMÁR JAGO
Letné shakespearovské slávnosti už niekoľko rokov dramaturgicky pripravujú program určený najmenším divákom v bezplatnom projekte SHAKESPEARE S DEŤMI . Pôvodná divadelná rozprávka vychádza zo slávnych textov Williama Shakespeara - Zimná rozprávka, Othello, Sen noci svätojánskej a Veselé panie z Windsoru. Na jednom javisku sa tak ocitnú králi Polixenes a Leontes, zákerný sluha Jago, namyslený rytier Falstaff, či zázračný škriatok Puk. Detskí diváci, a možno i niektorí rodičia, tak zažijú prvý dotyk so Shakespearom, prvý dotyk s jeho príbehmi, prvý dotyk s jeho postavami.

Autor Róbert Mankovecký má niekoľko ročné skúsenosti s tvorbou pre deti. Inscenácia Tri prasiatka s jeho réžiou, hudbou a pesničkami je v DPOH na repertoári už viac ako 10 rokov. Atraktívnou zložkou našej inscenácie je hudba a pesničky, veď naši herci majú za sebou veľa hlavných postáv v mnohých slávnych muzikáloch, takže deti i rodičia sa naozaj majú na čo tešiť. Našich malých divákov určite zaujme i stránka výtvarná, ilustrácie slávneho francúzskeho maliara Henriho Rousseaua vyčarujú zázračný hrad, tajomný les, či magickú rozprávkovú oblohu a nádherné kostýmy premenia našich hercov na naozajstných kráľov, princov, rytierov a škriatkov.

Veríme, že sa najmenší návštevníci nášho predstavenia po našej predpríprave po pár rokoch k Shakespearovi vrátia ako stáli návštevníci nášho open air festivalu, či ako nadšení fanúšikovia jeho hier v kamenných divadlách u nás i v zahraničí. Možno sa raz vyberú do Anglicka nie kvôli futbalu, ale kvôli divadlu Globe, či Shakespearovmu rodnému domu v Stratforde. A možno sa niektorí z nich stanú vášnivými čitateľmi jeho drám. A celkom určite sa niektorí z nich stanú profesionálnymi divadelníkmi, režisérmi a hercami, ktorí si nájdu cestu k divadelnému umeniu práve vďaka našej rozprávke. A ako hovorí autor a režisér, humor a dobrý koniec nesmie chýbať v žiadnej rozprávke.

Rozprávka končí sa, dobro vždy
Možno že v nebi sa Shakespeare aj urazil
Určite má na to autorské dôvody
Tak načo hráte to, veď sa to nehodí.

Autorské práva však dávno už skončili
A dnešný autor sa ako nič pomýli
S chudákom Williamom robí si čo len chce
Thália ho za to určite potresce.Orientačná dĺžka predstavenia: 70 minút bez prestávkyOSOBY A OBSADENIE

Meno: Martin Kaprálik

Meno: Dávid Hartl

Meno: Adam Jančina

Meno: Vladislav Plevčík

Meno: Barbora Palčíková

INSCENAČNÝ TÍM

Meno: Róbert Mankovecký

Meno: Eva Farkašová

Meno: -

Letné
Shakespearovské
Slávnosti 2024
Agentúra JAY production s.r.o.
Odeská 8, 821 06 Bratislava
www.wshakespeare.sk
shakespeare@wshakespeare.sk
Copyright © Agentúra JAY production s.r.o. | webdesign Graphic Solutions s.r.o.
Kontaktujte nás v prípade otázok alebo problémov s prezeraním našich stránok